Albania

Rudina Hajdari nis lëvizjen politike, flet nga zyrat e reja: Do sfidojë gjithë klasën aktuale politike, përfshihu t’i japim fund sundimit të 3-4 familjeve

Deputetja Rudina Hajdari ka bërë me dije se ka nisur një lëvizje të re politike.

Në facebook, ajo nuk jep shumë detaje rreth këtij projekti, por thotë se do të sfidojë gjithë klasën aktuale politike.

“Mos rri mënjanë por eja dhe përfshihu nëse beson se koha e Shqipërisë të sunduar nga 3-4 familje politike duhet të marrë fund”, bën thirrje Hajdari për t’ju bashkuar nismës së saj.

Postimi i plotë i Hajdarit:

Ju përshëndes nga zyrat e reja, ku së bashku me skuadrën po punojmë pa pushim për ti dhënë jetë projektit të ri politik i cili do e sfidojë gjithë klasën aktuale politike.

Mos rri mënjanë por eja dhe përfshihu nëse beson se koha e Shqipërisë të sunduar nga 3-4 familje politike duhet të marrë fund e të nisë një epokë ku shteti i përket qytetarit, e drejta triumfon, njerëzit e ndershëm, profesionistë dhe punëtorë respektohen dhe institucionet funksionojnë.

Football news:

For the first time, Ronaldo does not Interfere with Juventus. This season will be his best in Italy, but Torino risk repeating real's problems
Serginho Dest: I Hope to play with Messi for another season. Everyone wants him to stay
Jose Mourinho: No one cried for us when Tottenham played 4 games in a week
Zidane called soboslai and wants To see him at Real Madrid in January
Pep on the 700th match of his career: I Didn't expect it to be so much. I'll spend another 700 and finish!
Kamwenge became a client of agent Bale
Mourinho on coaching career: 20 years ago, only ex-players were taken into account. Not now, and this is my legacy