Albania

Rusia mposht Finlandën, merr fitoren e parë në grup

Rusia ka marr fitoren e parë në Grupin B ndaj Finlandës me rezultat 1-0.

Ndeshja filloi me gol, pasi qysh në minutën e 4-të, ku finlandezët shënuan.

Ishte Joel Pohjanpalo që shënoi me kokë, por pas rishikimit në VAR, ajo u anulua për pozitë jashtë loje.

Rusia më pas u aktivizua me rastet e tyre, duke rrezikuar me anë të Magomed Ozdoev (10), por që goditja e tij përfundoi lartë mbi portë.

Pohjanpalo kishte një tjetër rast të mirë në minutën e 21-të, mirëpo goditja e tij u bllokua.

Derisa po shkonin sekondat e fundit të pjesës së parë, Rusia kaloi në epërsi me anët të Aleksey Miranchuk që shënoi në minutën 45+2.

Pjesën e dytë sikurse të parën finlandezët e nisën më mirë, duke rrezikuar me Teemu Pukkin, por nuk shënoi.

Rusia rrezikoi me Aleksander Golovin, por as ky nuk ishte i saktë.

Dy minuta më pas Pukki sërish kishte rast, por Sefanov ishte në vend.

Rastet e fundit në ndeshje iu takuan rusëve, që rrezikuan me Rifat Zhemaletinov dhe Daler Kuyzyayev, por rezultati nuk u ndryshua.

Me këtë fitore Rusia hap grupin, duke marr tri pikët e para, aq sa ka Finlanda dhe Belgjika.

Football news:

Semin about the finals of the Russian Cup in different cities: We have super-modern stadiums built for the World Cup
Savin promised that Krasava will return money for tickets to fans in case of defeats in August
Chelsea made two offers to Inter for Lukaku
Ronaldo is ready to return to Real Madrid. Madrid wants to sign only Mbappe (As)
After 10 days, Russia is fifth in the Tokyo 2020 medal standings. A little more-and the UK will catch up with us
Former Liverpool and England player Downing has finished his career
Bardzagli about 18-year-old Mbappe: He ran at a speed of 3,000 miles per hour. I asked Paratici why Juve is not signing him yet