Albania

“S’bëjmë show me zgjedhje online”! Murrizi: Në Kuvend ka njerëz që në komunizëm kanë raportuar të atin, të ëmën dhe djalin

Deputeti, Myslim Murrizi është shprehur se shqiptarët nuk kanë nevojë që të kenë frikë nga persona të cilët më herët në komunizëm kanë raportuar familjarët e tyre, dhe sot gjenden në Kuvend.

Deputeti foli këtë mbrëmje në emisionin “Arena”.

“Deri në 25 prill kryetari këtij subjekti të sapoformuar do të jem. Pas kësaj date të gjithë kandidatët do të votohen. Ne nuk bëjmë ‘show’ me zgjedhje online ose 3D.

Përderisa partitë kandidojnë në zgjedhje dhe kush të marrë më shumë vota atëherë ai të jetë kryetar partie.

Në 30 vite që është rrëzuar komunizmi, nuk ka pse shqiptarët të kenë në krye një person që ka raportuar të atin, të ëmën, nusen apo djalin. Sot do të japë moral pas 30 vitesh. Sot ka nga këta në Kuvend”, tha Murrizi.

Football news:

Andujar Oliver about the penalty in favor of Atletico Madrid: Arbela missed Suarez. He fell himself
Loko returned Shchigolev to the post of head of the academy. He worked in the RFU
Napoli gave Milik to Marseille on loan for 1.5 years with a mandatory buyout for 8+5 million euros
Liverpool have 34 points in 19 matches - the worst result since the 2015/16 season
Klopp on 0:1 with Burnley: A real punch in the face. Losing this match was not easy, but Liverpool could
Atletico leads Real Madrid by 7 points in La Liga and has a game to spare
Liverpool do not win 5 matches in the Premier League in a row. Klopp's team repeated the worst streak in 4 years