Albania

Sali Berisha: Rama do nxirret me polici nga zyra, sepse s’do ta dorëzojë kryeministrinë. Do krrehet

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një parashikim të bujshëm se çfarë do të ndodhë me Edi Ramën pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit.

Në Zeni.tv, Berisha pohoi se Rama nuk do e lëshojë zyrën dhe do të largohet vetëm kur ta nxjerrë policia, pra sipas Berishës i arrestuar.

Kjo pasi sipas Berishës mbi Ramën rëndojnë 4 akuza të rënda.

‘Edi Ramën pas 25 prillit e shikoj me 4 dosje penale, për të cilët meriton për gjithsecilën 30 vite burgim. I di vetë Rama për cilat dosje bëhet fjalë.

Për dosjen e ‘CEZ-it’, të ‘Inceneratorëve’, Dosja e ‘Detit’ për tradhëti të lartë kombëtare, dosja e vjedhjes të fondeve të tërmetit. Por ai nuk ikën. Ai do krrehet.

Ai nuk del nga ajo zyrë. Pas zgjedhjeve do nxirret me forca të policisë, sepse nuk del, nuk e dorëzon postin.

A ju kujtohet që desh organizoi sulmin ndaj KQZ-së ku desh e dogji. Nuk e lëshon absolutisht zyrën. Këtu do jemi. Do shihni gjërat më të papara.

A ju kujtohet se si e rrethoi KQZ-ë për Bashkinë. Ishte kryetar i bashkisë dhe desh dogji KQZ-në. Këtu kini për të qenë,” tha Berisha.

Football news:

Font ruled out buying Holand or Mbappe in the summer: To say the opposite is to lie to Barca fans
Sporting extended the contract with coach Amorim until 2024. The club leads Portugal by a 12-point margin
Moreno has scored Villarreal's last 5 goals in La Liga. Best result at the club since Bakambu in 2017
Schalke have not won 10 matches and are last in the Bundesliga. They have 10 points in 24 games
Monchi apologized to Koeman for calling him a whiner. He also apologized to Messi
A player from the 3rd division of Guatemala was disqualified for 5 years for hitting a referee in the face
Benzema can play with Atletico. He returned to the general group of Real Madrid