Albania

Sedllovski trajner i ri i KF Shkupit

Ish reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, Goce Sedllovski sot u emërua për trajner të ri të Shkupit, kumtoi sot pasdite ekipi nga Çairi.

“Pas bisedave disaditore, është arritur marrëveshje me trajnerin 47 vjeçar që ta udhëheq klubin tonë drejt sukseseve të reja”, thuhet në kumtesën e klubit.

Sedllovski, i cili është futbollisti i parë i Maqedonisë së Veriut në histori me mbi 100 paraqitje për kombëtaren, do të jetë trajneri i katërt këtë sezon i Shkupit.

“E kam të njohur se shumë po investohet në këtë klub, janë sjellur shumë përforcime, por të bëhem i sinqertë, personalisht njoh vetëm dy ose tre lojtarë nga lojtarët prej kohës kur e kam udhëhequr Vardarin. Gjashtë ndeshjet e ardhshme deri në fund të sezonit janë mundësi e mirë që të dëshmohe, të gjithë do të fillojnë nga zeroja, do të kenë mundësi të dëshmohen sa vlejnë”, deklaroi Sedllovski pas promovimit.

Qëllimi është, tha ai, që në nivelin më të lartë ta përfundojmë sezonin, e pastaj të fillojmë me projektin, të cilin ai dhe udhëheqësia e kanë projektuar.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude