Albania

Semafor për infeksionet në rrugët e Austrisë, dyfishohen rastet e Covid

Infeksionet e shkaktuara nga Covid vazhdojnë të rriten në Austri.

Në 24 orët e kaluara, janë regjistruar 115 raste të reja, duke rritur kështu numrin e përgjithshëm të rasteve aktive aktive në 853, ndërsa pak më shumë se dy javë më parë kishte vetëm 400.

Aktualisht 68 pacientë janë shtruar në spital.

Ministri i Shëndetësisë Rudolf Anschober ndërkohë ka njoftuar krijimin e një lloj alarmi të ngjashëm me semaforin, I cili do të vendoset në zona të ndryshme të vendit.

Rreziku i infeksionit do të ndahet në katër shkallë (jeshile, e verdhë, portokalli dhe e kuqe) në mënyrë që qytetarët të vlerësojnë praninë e virusit në zonat ku kalojnë po jetojnë

Semafori i trafikut Covid pritet të hyjë në veprim deri në shtator.

l.h/ dita

Football news:

Hans-Dieter flick: I will Understand if Tiago wants to play in the Premier League
Kike Of Setian: I didn't think that the match with Napoli could be my last in charge of Barca
Where the Champions League left off: Sarri risks being relegated from Lyon, while Real Madrid will face city
Josep Bartomeu: Messi is the best player in history. He wants to stay at Barca
Ex-Director of Valencia on the transfer of Ronaldo: in 2006, the club agreed with his agent and sponsors, but the deal did not take place
Klopp, Lampard, Rodgers and Wilder claim the award for the best coach of the Premier League, Pep-no
The authors of Showsport choose the winner of the Champions League: Chernyavsky - for Leipzig, Muiznek believes in real 🤪