Albania

Serdar Ortaç e ndihmon në karrierë Asya Gashin

Në shtetin turk ka një numër të madh të artistëve që kanë prejardhje shqiptare.

Disa prej tyre tashmë edhe publikisht e kanë pranuar se janë shqiptarë, të tillë, si aktori Kivanc Tatlitug dhe aktorja, Asli Enver.

Muaj më parë solli këngën e parë për tregun turk, por tani ka bashkëpunuar me legjendën Serdar Ortac.

[embedded content]

Asya Gashi ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale teksa e ka falënderuar për bashkëpunim 48-vjeçarin.

“Ti e ndave me mua këngën e bukur “Dansöz”. E vlerësoj mbështetjen dhe për ndihmën tënde. Me këtë këngë të mrekullueshme. Jam shumë me fat që kam pasur mundësi dhe privilegj të punoj me një artist të çmuar si ti”, ka shkruar ndër të tjerash në Facebook, Gashi.

Artistja që në realitet quhet Laureta, më parë kishte sjell këngën “Riya”, e cila është shikuar mbi 1.4 milion herë në YouTube.

Ndryshe, këngëtarja është duke punuar edhe në shumë projekte të tjera muzikore që do t’i sjell gjatë muajve në vijim. /Telegrafi/

[embedded content]

Football news:

Jurgen Klopp: We are not thinking about next season, but about this one. There is much more to come
Inter is ready to buy out Sanchez from Manchester United for 20 million euros (Goal)
Werder fans are the best: they supported the team with a tractor emblem and thanked the Union with a hundred cases of beer
Flick about the Cup final with Bayer: It will not be like in the championship. They can hurt us
Holland will play in Dortmund and under 9-m number from the next season
Solskjaere and Lampard are among the contenders for the title of best coach in June in the Premier League
Umtiti injured his left knee. He won't have surgery