Albania

Shaqiri lë prapa lëndimin, gati të kthehet në fushë

Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, pritet shpejtë t’i bashkohet Liverpoolit në stërvitje. Shaqiri është pranë kthimit, pasi ka kuruar lëndimin që e mbajti jashtë fushës në dy ndeshjet e kaluara në Premier League të Anglisë.

Lajmin për kthimin e shpejtë të Shaqirit dhe të tjerëve të lënduar, e ka bërë të ditur trajneri Jurgen Klopp.

Ai ka thënë se kthimi i Shaqirit është i shpejtë, por jo aq sa për t’u paraqitur në ndeshjen që Liverpooli e luan të martën kundër Ajaxit, në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Shaqiri viteve të fundit ka munduar në disa faza shkaku i lëndimeve.

Këtë edicion ka luajtur pesë ndeshje në të gjitha garat dhe ka kontribuar me një gol dhe një asistim.

Football news:

Setien is demanding 4 million euros in compensation from Barca. Valverde's resignation cost the club 11 million
Two Cornell players tested positive for coronavirus after the match with Barca
Mbappe finished 1st on the Ligue 1 goalscoring list, scoring 13 goals in 17 appearances. He broke the streak of 4 games without goals
Holland has scored 27 goals in his first 28 Bundesliga appearances. He's the second person to do this
Sevilla are trying to sign Papa Gomez, Monchi is in talks. Atalanta wants to sell him to a club not from Italy
Holand has scored 14 goals in 13 Bundesliga games this season
Neymar is playing his 100th game for PSG. He has been at the club since 2017