Albania

SHBA – FED: Kompanitë afro-amerikane më të prekurat nga kriza

UASHINGTON, 4 gusht /ATSH-AFP/ – Kompanitë afro-amerikane po vuajnë më shumë se të tjerat nga kriza në SHBA, sipas një studimi të publikuar sot nga FED.

“Të përqendruara në rajone të prekura rëndë nga pandemia, këto kompani e përballuan krizën me një qendrueshmëri financiare më të vogël sesa ato të komuniteteve të tjera”, vëren në këtë studim Rezerva Federale e Nju Jorkut.

Sipas institucionit monetar, marrëdhëniet e menaxherëve të tyre me bankat qenë më të dobëta, ndaj ishte më e vështirë për ta të përfitonin nga kreditë e vendosura nga shteti federal përballë pandemisë dhe të dhëna nga këto institucione./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Tottenham want to buy Skrinjar. Inter demands 60 million euros
Barcelona agreed to transfer desta for 20+5 million euros with Ajax
Villarreal bought defender Cuenca from Barca for 2.5 million euros and loaned to Almeria
Inter striker Esposito goes on loan to SPAL
Frank de Boer will lead the Netherlands national team. Contract - for 2 years
Dynamo Stavropol about the match with Rotor: Transfers in the Russian Cup are prohibited. The RFU said that there is no way back
Maccabi entered the Champions League without 11 players due to covid. UEFA allows you to play if there are 13 players from the application