Albania

SHBA – Pompeo: Sanksione të reja ndaj Ministrisë iraniane të Mbrojtjes

UASHINGTON, 21 shtator /ATSH-DPA/ – SHBA-ja do të vendosë sanksione ndaj Ministrisë iraniane të Mbrojtjes dhe njësive të tjera të lidhura me ushtrinë, që sigurojnë armë, tha sot sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo.

“Nëse shkelni embargon e armëve në Iran, ju rrezikoni sanksione”, tha ai në një paralajmërim për vendet e botës.

Gjithashtu, sekretari i Thesarit, Steven Mnuchin tha se sanksionet e reja do të godasin agjencinë e energjisë atomike të Iranit dhe individë të veçantë të lidhur me programin, po ashtu.

Masa vjen pasi SHBA-ja këmbënguli gjatë fundjavës që të riktheheshin sanksionet e OKB ndaj Iranit./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Keane has scored 4 goals in PSG's last 2 games. In 37 games at Everton, he had the same number
Carragher on Mourinho: they Said his football was from a different era. If he won the Premier League, it would be great
Gennaro Gattuso: Napoli need to play above all praise to beat real Sociedad
Neymar was substituted in the 26th minute of the match against Istanbul due to injury. He was crying
Juventus shares have risen four times in five years. Ronaldo-this is only one of the reasons
Gary Neville: Mourinho gives Tottenham the confidence to win the Premier League. Jose is only Interested in winning
Rivaldo: I'm not sure about Barcelona's chances of winning the Champions League