Albania

Sheshi i Ohrit është vërshuar nga shirat e rrëmbyeshëm

Shiu i rrëmbyeshëm që kaploi sot Ohrin, ka shkaktuar vërshime në sheshin e qytetit. Në video e publikuara në rrjete sociale shihet se si sheshi i Ohrit është nën ujë.

DPHM paraprakisht gjatë ditës së sotme, paralajmëroi se nën ndikim të aktivitetit të ciklonit vijon mot me vranësira të ndryshme, jostabil dhe më freskët me reshje të përkohshme të shiut dhe bubullima.

Edhe krahas paralajmërimeve për reshje të rrëmbyeshme të shiut në ditët në vijim,nga kjo drejtori thane se nuk ka rrezik nga derdhja e disa lumenjve më të vegjël në vend, por është e mundur dalja e ujit në mjediset urbane.

Sipas Drejtorisë, në disa vende reshjet pritet të jenë më intensive, afatshkurte dhe të jenë në formë të motit të lig të shoqëruar me erë të fuqishme.

Football news:

Liverpool loaned Karius to Berlin Union
Peter Crouch: Bruno will win The Golden boot. In the Premier League, 38 matches are 38 penalties for Manchester United
Guardia will go to Leipzig next summer for € 16 million plus bonuses
Totti visited a Lazio player who came out of a coma after 9 months
Carlo Ancelotti: Seamus Coleman is on a par with Ramos, Terry and Maldini
Mainz have sacked coach Baerlocher. The players went on strike because of the removal of the forward Salai
PSV for 9 million euros signed the defensive midfielder of Toulouse sanghar. They were Interested in Spartak