Duke se tragjedia natyrore që i goditi sot ka shuar zjarret mes Turqisë dhe Greqisë.

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan ka shpërndarë në Twitter reagimin e kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis, ku ky i fundit ngushëllonte shtetin fqinj për tragjedinë.

Ndërkohë, presidenti Edogan falënderoi kryeministrin grek për ndihmën e dhënë për Turqinë.

POSTIMI I ERDOGANIT
“Faleminderit Kryeministër. Ngushëllimet e mia në të gjithë Greqinë në emrin tim dhe të popullit turk. Turqia gjithashtu është gjithmonë e gatshme të ndihmojë Greqinë të shërojë plagët e saj. “Fakti që dy fqinjët solidarizohen në kohë të vështira është më i vlefshëm se shumë gjëra në jetë.”
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb