Albania

Shpërbëhet Superliga

72 orë pas ardhjes në jetë të Superligës Evropiane, ajo mund të shpërbëhet.

Në Angli raportohet se Manchester City dhe Chelsea duan të tërhiqen dhe se zyrtarizimi do të jetë çështje orësh, derisa numri një i Barcelonës, Joan Laporta, tha se s’do të hyjnë në Superligë.

Sipas “talkSPORT” tashmë Superliga Evropiane në fakt është shpërbërë, pas takimit të 12 klubeve që edhe e themeluan atë.

Sido që të jetë, ende s’ka diçka zyrtare.

Pritet konfirmime zyrtare nga klubet që u përfshinë në këtë process

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude