Albania

Shpëtim Duro skanon favoritët, pikat e dobëta dhe të forta, zbulon dhe arsyen e largimit nga Laçi

Superliga e këtij sezoni mbetet e “zjarrtë” dhe shumë konkurruese. Është e vështirë të flasësh për favoritë, por tre javë mjaftojnë për të krijuar një ide pak më të qartë. Shpëtim Duro, një nga trajnerët më të rëndësishëm të futbollit shqiptar, nga kjo e hënë është bashkuar me emisionin “Sport News” në News24 si i ftuar special për të analizuar Superligën dhe jo vetëm, gjithçka lidhet me futbollin në vend dhe botë. Duro foli për herë të parë për largimin e tij nga Laçi pasi një viti ku luftojë deri në fund për titullin kampion dhe pasi bëri historinë me klubin kurbinas duke u kualifikuar për në raundin e tretë të Conference League. Në analizën e tij me Enxhi Bibën, Shpëtim Duro preku të gjithë ekipet e Superligës, si kanë ndryshuar në raport me një vit më parë, ku çalojnë dhe çfarë pret në vijim. Gjithashtu, Duro foli dhe për ekipin Kombëtares dhe për dy sfidat e tetorit, kundër Hungarisë dhe Polonisë:

Football news:

And to show what a donkey kick is in football? 50 Years ago in England they scored the best goal of the season
Sulscher on Ferguson's words about Ronaldo: We all want to see Cristiano on the pitch because of his uniqueness. But he can't play in every match
Pep on the requirement to stay on top: People judge me not by trophies, but by what will happen tomorrow
Joan Laporta: The Super League is alive, it will replace the Champions League. Juve, Real Madrid and Barcelona continue to win in the courts
Karim Benzema: Clasico remains the best match in football. It doesn't matter which players are playing
In favor of PSG, after the VAR, they awarded a penalty for playing with their hand. Perhaps Icardi had fouled before
Arsenal defender White: I don't watch football. All I want when I come home is not to think about him