Albania

Shpresë për mikun e Edi Ramës! Gjenden donatorët e gjakut për skulptorin Arben Bajo, nis kurimi nga Covid-19

Arben Bajo, skultpori i njohur që ndodhet i intubuar dhe po lufton me Covid-19 ka nisur tashmë kurën ndaj virusit.

Përmes rrjeteve sociale, miqtë e artisitit që është edhe shoku i kryeministrit Edi Rama, kanë bërë me dije se donatorët për gjakun që duhej për Bajon, janë gjetur.

Ata falenderojnë donatorët, mjekët dhe shkruajnë se tashmë ka nisur procedura për kurimin e Bajos.

Të dashur miq, u informuam që donatorët janë gjetur dhe pritet të funksionojë procedura spitalore që ndiqet në raste të tilla.

alenderojmë donatorët, mjekun italian nga Lobardia dhe mjekët tanë që po e ndjekin nga afër procesin. Shpresojmë shërim sa më të shpejtë për Benin,”– shkruhet në status.

53-vjeçari Arben Bajo është i intubuar. Miqtë e skultporit kërkuan me ngulm dhurues gjaku të tipit (A-) që të sihte shëruar nga koronavirusi, pasi ishte rruga e vetme për të mos humbur skulptorin.

Arben Bajo njihet edhe si miku i ngushtë i kryeministrit Edi Rama. Ky i fundit të gjitha skulpturat i ka me nënshkrimin e Bajos.

Football news:

Pep Guardiola: no one cares about the players. There were 2 weeks of pre-season, and now matches every 3 days, and so 11 months
Akanji about 0:2 from Augsburg: Borussia showed too little in attack and defense
Hummels 0:2 in Augsburg: Borussia played well in many aspects, but did not create enough chances
Schalke have not won the Bundesliga in 18 consecutive rounds. The total score of the first two games of the season is 1:11
Real won with the help of VAR and decommissioned forwards. Jovic earned a penalty, mayoral a penalty
Robles on refereeing the match with Real Madrid and VAR: dubious episodes are always Interpreted in favor of top clubs
Conte on 4:3 with Fiorentina: impressed with Inter's attack. We didn't have enough balance, we paid for it