Albania

Shqiptari nuk pranon të zbresë nga treni në Gjermani, ndërhyn policia

I riu kishte marrë trenin nga Lohne në Osnabrück të Gjermanisë dhe mbërriti atje rreth orës 13:32. Megjithëse treni përfundon atje dhe më pas shkon në grupin e parkimit, udhëtari nuk pranoi të zbriste.

Edhe një patrullë nga policia federale e thirrur për ndihmë nuk mund ta bindte të riut që të linte trenin vullnetarisht, kështu që ai duhej të nxirrej kundër vullnetit të tij. I arritur në platformë, shtetasi kosovar 30-vjeçar me sa duket donte të parandalonte zyrtarët të sqaronin identitetin e tij.

Për shkak se ai po bëhej gjithnjë e më agresiv, shkoi në stacionin federal të policisë me pranga në duar për identifikim. Nëse 30-vjeçari do të kishte dyshuar se një nga oficerët e policisë federale të vendosur kupton shqip, ai mund të kishte kursyer disa ofendime të forta në gjuhën e tij ndaj oficerëve.

Tani, përveç një hetimi paraprak për shkeljen dhe rezistencë ndaj oficerëve të zbatimit të ligjit, ai gjithashtu po përballet me akuza për fyerje.

h.b/dita

Football news:

Courtois on 2:1 with Barca: Real showed that they can fight
Messi has not scored against Real Madrid since May 2018
Zinedine Zidane: Real Madrid beat Barca deservedly. You can't blame everything on the judge
Ronald Koeman: The referee should have taken a clear penalty. But Barca will have to accept it again
Sergi Roberto on Braithwaite's fall: I was surprised that the referee immediately said that nothing had happened. He did not address VAR
Ex-referee Iturralde Gonzalez believes there was a penalty on Braithwaite. Andujar Oliver thinks not
Casemiro got 2 yellow cards in a minute and will miss Real Madrid's game with Getafe