Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Shumë skuadra i vihen pas Rabiotit

Duke luajtur për Juventusin që nga viti 2019/20, 26-vjeçari francez i mesfushës i gjithanshëm, Adrien Rabiot kaloi vetëm në gjysmë të rrugës për të përmbushur pritjet e vendosura mbi të.

Ende në një marrëveshje me klubin italian deri në qershor 2023, ish-futbollisti i Paris Saint-Germain, i pyetur më parë nga një mori klubesh, duke përfshirë Barcelona FC, Arsenal, Everton, Newcastle dhe Manchester United, Rabiot tani gjurmohet nga Borussia Dortmund, sipas Transfermarkt,përcjell ORAinfo.

Aktualisht duke fituar një pagë vjetore prej 7 milionë eurosh, shtesat nuk përfshihen, lojtari deri më tani ka luajtur 91 herë për Bianconerët, kupa kombëtare dhe ndërkombëtare të përfshira, duke shënuar gjashtë gola.
Për më tepër, Rabiot u regjistrua njëzet e dy herë në total për ekipin kombëtar francez, nga viti 2016 e tutje, megjithëse mungoi në Kupën e Botës 2018./ORAinfo/