Albania

Sipërmarrjet e reja në Çermë të Divjakës kërkojnë zgjerim, gati plani rregullues

TIRANË, 3 mars /ATSH – I. Vata/ “Plani rregullues në Divjakë për shtrirjen e biznesit është gati”, tha sot zëvendëskryeministri Erion Braçe, ndërsa theksoi faktin se sipërmarrje të reja po ngrihen në Çermë të Divjakës nga emigrantë të rikthyer që kërkojnë zgjerim.

Braçe shprehet se vëllezërit Alcani në Çermë, lanë emigrimin dhe ngritën sipërmarrjen e tyre këtu.

“Punojnë vetë bashkë me fëmijët e tyre prodhojnë gjithçka që përfshin mobilieria, i përgjigjen gjithkujt në cilësi së pari e në llojshmëri, përfshirë dhe punimet në duralumin. Janë rritur, duhet të zgjerohen, linjat e prodhimit kërkojnë shtrirjen e tyre gjithashtu”, shprehet ai.

Po ashtu, Braçe shtoi se, “Divjaka ka një plan rregullues e ne kemi planifikuar gjithçka, do i përgjigjemi shpejt me zgjidhje. Do mbështesim gjithkënd që do të rrisë prodhimin”.

“Puna e mundi meritojnë shërbim. Puna vlen e vlen në vendin tënd, në Çermë e kudo në Divjakë”, tha ai. /j.p/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

UEFA will soon announce whether the Champions League and Europa League will be completed this season. In social networks there were rumors about the suspension of tournaments
In football revolution-live online 🚨 Super League starts in August, wait for the matches in the middle of the week
FIFA: We can only express our disapproval of the creation of a closed European league
Agnelli left the post of head of the Association of European Clubs. All 12 clubs of the founding clubs of the Super League have also left
The start of the Super League is scheduled for August. 20 clubs, matches in the middle of the week, clubs will be able to play in the national championships
Agnelli resigns as head of the Association of European Clubs. The participants of the Super League scored for an emergency meeting-they supported UEFA
Florentino Perez is the chairman of the European Super League. Andrea Agnelli and Joel Glazer are the deputies