Albania

Sonda kineze “Chang’e 5” ulet në Hënë

PEKIN, 1 dhjetor /ATSH-AFP/ – Sonda kineze “Chang’e 5”, që synon të mbledhë kampionë shkëmbinjsh hënorë, zbarkoi sot me sukses në Hënë, njoftoi agjencia zyrtare e lajmeve “New China”.

Ky është misioni i parë i këtij lloji që nga ai i kryer nga ish-BRSS në 1976.

Ky operacion ambicioz do t’i mundësojë, gjithashtu, gjigantit aziatik që të provojë teknologji të reja thelbësore, me synimin për të dërguar astronautë në Hënë deri në vitin 2030./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Conte on 2-1 with Milan: Before the winning goal, the result was unfair. Their goalkeeper is the best player of the match
Mikel Arteta: Arsenal did everything right, but they lost. Wins give confidence
Nicolo Barella: We proved that we are stronger than Milan
Go do your voodoo shit, you little ass. Ibrahimovic-Lukaku during the Cup match
Pioli on the defeat by Inter: The only difference was the relegation. There could be any result in equal teams
UEFA has no plans to abandon the Euro in 12 cities. Other options are undesirable
Eriksen scored for Inter for the first time in almost six months - Milan in the Cup in the 97th minute from a free kick