Albania

Sondazhi i IPSOS/ PS fiton në qarkun e Tiranës 19 mandate, PD 17 ndërsa LSI pa asnjë mandat

TIRANË, 20 prill/ATSH/ Në sondazhin e fundit të IPSOS në bashkëpunim me Top Channel, publikuar mbrëmjen e sotme për zgjedhjet e 25 prillit, rezulton se në qarkun e Tiranës, PS do të fitojë me 48.9 % dhe do të marrë 19 mandate.

Sipas rezultatit të këtij sondazhi, PD me 42.6 % dhe do të marrë 17 mandate ndërsa LSI 2.3 % dhe do të mbetet pa asnjë mandat.

Nëse bëhet një krahasim me zgjedhjet e vitit 2017, PS rritet me 1 mandat, ndërsa PD rritet ndjeshëm me 6 mandate dhe LSI i rrëzohen 5 mandatet që fitoi në ato zgjedhje.

Sondazhi i IPSOS me Top Channel për Tiranën është bërë nga data 15 deri në 19 prill, me 1029 të anketuar mbi 18 vjeç.

/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude