Albania

Spiropali komplimenton PD: I janë kthyer normalitetit, Basha i shkretë duhet shpëtuar nga Berisha dhe Ilir Meta

Ministrja e Marrëdhënieve me Parlamentin, Elisa Spiropali ka surprizuar teksa ka shprehur vlerësim për kundërshtarët e saj politikë nga ana e Partisë Demokratike.

E ftuar në emisionin “Java në RTSH”, Spiropali është shprehur demokratët po mundohen që të ofrojnë një alternativë për të gjithë shqiptarët.

Ndërkohë, më tej në fjalën e saj, ministrja socialiste shtoi se kryedemokrati Lulzim Basha duhet “shpëtuar” nga partia e LSI-së.

Takohet rrugëve dhe cepave me elementë për të marrë vota. Edhe ambasadorja u deklarua se do preferonte që Meta ti kthehej postit të tij.

Lulzim Basha dhe PD janë kthyer në një lloj normaliteti në funksionimin e tyre.

Kanë përpjekje për të prezantuar ofertë.

Ne e themi që Basha i shkretë duhet shpëtuar nga Berisha dhe Ilir Meta,”-tha Spiropali.

Football news:

Frank Lampard: we need to win against Rennes - then we can rest the players
Leganes can rent Braithwaite. Barcelona bought him out for 18 million euros 9 months ago
In England, fans will be returned to stadiums from December - up to 4 thousand people for the match
Chelsea are ready to let Giroud go this winter
Pique after Real Madrid played a season in Portugal and one and a half years without football. At 32, he was back again-until enough time
Clement Langle: Yes, Barcelona can win La Liga. We need to turn the situation around
Anton Mitryushkin: it is Clear that Golovin is the leader of Monaco, leading everyone