Albania

Tërmeti i 26 nëntorit/ Nis puna për rindërtimin e shtëpisë së Enver Lloçit, në Baldushk

TIRANË, 4 gusht/ATSH/Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka njoftuar nisjen e punimeve per rindërtimin e shtëpisë së Enver Lloçit në Baldushk,  pas dëmtimeve të shkaktuara prej tërmetit të 26 nëntorit.

Veliaj thotë se së bashku me familjen Lloçi, u mbyll një kapitull i vjetër për t’u ringritur më të fortë dhe më të lumtur.

“Vazhdojmë punën për ndërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.
Sot, nisëm rindërtimin e shtëpisë së Enver Lloçit, në Baldushk. Së bashku me familjen Lloçi, mbyllëm një kapitull të vjetër për t’u ringritur më të fortë dhe më të lumtur”, shprehet Veliaj.

Këshilli Bashkiak në Tiranë ka miratuar emrat e 200 familjeve që do t’iu rindërtohet shtëpia pas dëmtimeve të shkaktuara prej tërmetit të 26 nëntorit të vitit të shkuar. z.tosku//a.a/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Hudson-Audrey wants to move to Bayern. The club has been trying to sign him since January 2019
Neuer on winning the German super Cup: scoring 3 goals is always impossible. Fortunately, Kimmich scored
Vasin's agent that the ex-coach of Khimki Gunko refused the player: I don't know anything about it. Maybe he was offered a taxi driver
Shomurodov will sign a 4-year contract with Genoa. Medical check - up-on Friday
Vinicius was offside, but the ball was last touched by a Valladolid defender. Ex-referee Andujar Oliver on Real Madrid's goal
Muller is the most decorated German in history. Won the 27th trophy and overtook Schweinsteiger
Pep Guardiola: city are still far from their best form. We have dropped 10 players