Kryeministri Edi Rama ka ironizuar me akuzën e Lulzim Bashës ditën e djeshme se qeveria me keqmenaxhimin e pandemisë po kryen terrorizëm shtetëror.

Rama thotë se aq shumë janë konsumuar fjalët ekstreme në Shqipëri, sa e kanë humbur kuptimin dhe po bëhet groteske e qesharake.

Ai thotë me ironi shprehjen se ”Po të flesh me qenin, gdhihesh me pleshtat” duke shtuar se sado larg që t’u rrish akuzave, sërish ato spërkasin.

”Po kur thotë për terrorizëm shtetëror. Kaq shumë janë konsumuar fjalët këtu, sa kanë humbur kuptimin. Fjalë groteske. Po të flesh me qenin, gdhihesh me pleshta. Sa të mundohesh të rrish larg nga kjo llumnajë e zullumnajë është e pamundur që të mos spërkasin me llumin e tyre. S’kemi çfarë bëjmë, këtu jemi dhe në këto kushte do bëjmë. Në këto kushte në të gjitha këto që përmenda, do e bëjmë Rindërtimin një proces historik.”- tha Rama.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb