GJIROKASTËR

Një person është arrestuar në Gjirokastër pasi është kapur duke transportuar emigrantë të paligjshëm.

Forcat e Policisë së Gjirokastrës kanë arrestuar Sajmir Muçaj nga Tepelena pasi është kapur duke transportuar katër klandestinë që kishin hyrë nga Greqia.

Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 18:30 teksa transportoheshin me automjet në drejtim të veriut. Muçaj është arrestuar menjëherë, ndërsa klandestinët sirianë po trajtohen me ushqim dhe nesër deportohen për Greqi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb