Albania

Tritol në shtëpinë e gazetarit në Lezhë: Familja ime është në panik, përveç profesionit s’kam konflikt me njeri

Elidon Ndreka, gazetarit të cilit iu vu tritol mëngjesin e sotëm në fshatin Balldre të Lezhës ka deklaruar se nuk ka asnjë konflikt dhe se dyshon se ngjarja të ketë lidhje me punën.

Ai shprehet se kërkon që policia të zbardhë ngjarjen pasi familja e tij është përballur me një situatë paniku.

“Mbrëmë rreth orës 12:30 ka ndodhur një shpërthim pranë portës së banesës time Një shpërthim tritoli. Nga shpërthimi ka pasur vetëm dëme materiale.

Nuk di të drejtoj gishtin te një person apo individë të ndryshëm, por shpresoj që policia t’i shkojë deri në fund ngjarjes.

Shpresojmë të zbardhet sa më shpejt. Prindërit e mi janë të dy pensionistë. Unë prej vitesh ushtroj profesionin e gazetarit por nuk di të them.

Unë në banesë jetoj me babin, mamin, bashkëshorten dhe dy vajzat. Vajza filloi të qante. Janë sekuestruar kamerat dhe shpresoj të japin zgjidhje”, shprehet Ndreka.

Football news:

Pogba and Mctominay will not play with Southampton due to injuries
Jurgen Klopp: Maradona is the best player in my life. Meeting him was like meeting the Pope
Chalhanoglu will move to Manchester United as a free agent in the summer of 2021 (Christian Falk)
Benzema, Carvajal, Ramos and Valverde will not play with Alaves due to injuries
Ronaldo will not play against Benevento. Pirlo gave him a rest
Zidane on Real Madrid's downturns: Stability in football is the hardest thing to achieve. The problem is not in relation
Alaba's agent wants to start talks with Chelsea and PSG in January