Albania

TURQI – Erdogan: Dy fqinjë që solidarizohen, më e vlefshme se shumë gjëra në jetë

STAMBOLL, 30 tetor /ATSH-DPA/ – Të paktën 12 persona kanë mbetur të vrarë dhe 438 të tjerë të plagosur nga tërmeti me magnitudë 6,6 që goditi sot qytetin e Izmirit, njoftoi presidenti Recep Tayyip Erdogan.

“Midis të plagosurve, pesë shtetas po i nënshtrohen operacionit dhe tetë janë nën kujdes intensiv”, tha ai.

“Autoritetet po përdorin të gjitha mjetet në dispozicion për të ndihmuar të prekurit”, shtoi Erdogan.

Presidenti turk falënderoi, gjithashtu, kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis, për ndihmën e ofruar: “Dy fqinjë që solidarizohen në kohë të vështira është më e vlefshme se shumë gjëra në jetë”, shkroi ai në Twitter, duke ofruar gjithashtu ndihmën turke për Greqinë./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Neymar on Maradona: You will always remain in our memory. Football is grateful to you
If football was a movie, Diego would be its main character. Showsport readers say goodbye to Maradona
Napoli fans held a fire show in front of the stadium in memory of Maradona
Maradona signed documents about embalming and exhibiting. Family didn't know
Zorc about the future of Holland: We have long-term plans with him
Juve will play with Genoa, Inter against Fiorentina, Milan-Torino and other pairs of the 1/8 final of the Italian Cup
Musa about Sheffield: I want to play at the top level, with all due respect to this club