Albania

U kry, këtë fanellë do ta djersitë Donnarumma sezonin e ardhshëm

Seria A 2020/2021 po përfundon, kanë mbetur vetëm tre ndeshje në fund të të cilave do të dimë gjithashtu të ardhmen e Gianluigi Donnarumma.

Në pyetje ekziston një rinovim i rëndësishëm i kontratës.

Paolo Maldini njoftoi se negociatat janë ngrirë deri në fund të kampionatit, kështu që nuk ka shpërqendrime deri në ndeshjen e fundit kundër Atalanta.

Milani do të duhet të përpiqet të gjejë një marrëveshje që shmang humbjen e një portieri me vlerë të madhe si Gigio në një transferim falas.

Gazetari sportiv Giulio Mola përmes profilit të tij në Tëitter zbulon se Donnarumma do të kishte folur qartë: “Unë jam një tifoz i Milanit, dua vetëm fanellën kuqezi”.

Sipas informacionit të tij, rinovimi është bërë tashmë. Në muajt e fundit Mino Raiola do të kishte bërë thjesht “kinema” për të vënë Gigio dhe Milan në vështirësi, por në fund portieri do të mbetet kuqezi…

Do të shohim nëse shkon kështu.

Football news:

Smertin recalls Euro 2004: he almost fought in the joints, defended against the young Cristiano and understood the excitement of the Bridge
Gareth Southgate: We shouldn't be football snobs. In matches with top teams, diversity is important
Leonid Slutsky: I am still sure that the Finnish national team is the outsider of our group. They were very lucky against Denmark
I'm not a racist! Arnautovic apologized for insulting the players of the national team of North Macedonia
Gary Lineker: Mbappe is a world-class star, he will replace Ronaldo, but not Messi. Leo does things that others are not capable of
The Spanish fan has been going to the matches of the national team since 1979. He came to the Euro with the famous drum (he could have lost it during the lockdown)
Ronaldo removed the sponsored Coca-Cola at a press conference. Cristiano is strongly against sugar - does not even advertise it