Albania

“U thoni fëmijëve që i dua”, fjalët e fundit të gruas që humbi jetën nga sulmi në Francë

Simone Barreto Silva është njëra nga tre viktimat e sulmit me thikë në kishën Notre Dame në Nice të Francës një ditë më parë.

Ajo ishte një grua braziliane dhe kishte jetuar prej 30 vitesh në Paris. Silva ishte nënë e 3 fëmijëve. Pasi u godit me thikë nga autori 21-vjeçar, e plagosur rëndë kishte mundur të ecte deri sa u rrëzua në një lokal aty pranë.

Në çastet e fundit të jetës, personave të cilët po i jepnin ndihmën e parë u kishte thënë: “U thoni fëmijëve të mi që i dua”.

Ministria e Jashtme e Brazilit ka reaguar duke shprehur ngushëllimet për humbjen e 44-vjeçares që jetonte në Francë.

Dy viktimat e tjera të sulmit me thikë ishin një burrë, baba i dy fëmijëve, i cili punonte në kishën Notre Dame. Ndërsa viktima e tretë ishte një grua 60-vjeçare e cila u vra brutalisht me thikë, duke iu prerë koka, gjatë kohës që po lutej në kishë.

Autori i këtij sulmi, që deri më tani konsiderohet terrorist, është një 21-vjeçar që kishte mbërritur në Europë nga Tunizia disa ditë më parë.

Football news:

Pavel Nedved: Juventus doesn't depend on Ronaldo. Any team will miss such a player
Holand and Jan will not play Lazio due to muscle injuries
Van Persie about meeting Maradona: he kissed my left foot and said it was the same as his
Bale doesn't need to prove anything. His presence inspires the Tottenham players. Davis on the midfielder
Pochettino and Raul can replace Zidane at Real Madrid. The club does not want to dismiss the Frenchman yet
Stefano Pioli: Milan need to take the Celtic game seriously. They always play well
Atalanta captain Gomez did not follow Gasperini's instructions in the match against Midtjylland. He was replaced at half-time