Albania

Udinese sqaron udhëtimin e De Paul në Milano

Udinese ka sqaruar se Rodrigo de Paul nuk është duke u shitur tek Milani apo Interi.

De Paul u pa të frekuentonte një restorant në Milano ku sipas “Calciomercato” i përket Javier Zanettit.

De Paul po lidhet ngushtë me skuadrat e Milanos, ku çmimi i tij thuhet të jetë rreth 30-35 milionë euro.

Por, lajmet për një arritje të një marrëveshje për transferim, i ka përgënjeshtruar skuadra e Udineses.

Udinese deklaroi përmes një komunikate zyrtare që De Paul ishte në udhëtim në Konsulatën argjentinase në Milano dhe ishte nën patronazhin zyrtarëve të klubit.

Sipas Udineses, De Paul ishte për arsye burokratike që lidhen me dokumentacion dhe nuk ka të bëjë me ndonjë transferim apo ndonjë gjë e tillë.

Football news:

Kane before Croatia: England are strong enough to get out of the group. You can't win a tournament with one match
Zinchenko before the match with the Netherlands: We play not only for ourselves, but also for the whole country
Finland scored a single shot, but surprised Denmark with a transformer scheme. Russia is better to prepare in advance
Depay agreed to move to Barca. The transfer is expected to be announced next week
Denmark team doctor: Eriksen was breathing when we ran out onto the pitch. Then everything changed dramatically, but we pulled him out
Hazard on the laughter after Chelsea's Champions League relegation: Zouma and Mendy didn't even say anything funny. I understand that I hurt Real Madrid
Dalic to England: Croatia is not afraid of anyone. If we only defend ourselves , we are doomed