FIER

Maturantët e Fierit kanë paralajmëruar se do të bojkotojnë nesër provimin me zgjedhje në rast se Ministria e Arsimit nuk del me deklaratë bindëse për testin e Matematikës.

Pak më parë, ministrja Kushi deklaroi se për testin e Matematikës do të ketë një ulje të kufirit minimal të pikëve për çdo notë. Duket se kjo nuk mjafton për maturantët të cilët nuk duan një komunikim nëpërmjet rrjeteve sociale, por deklaratë bindëse.

Ata po protestojnë për të disatën ditë para Drejtorisë së Arsimit pas testit të Matematikës  të cilin e cilësuan shumë të vështirë.

Gazetari Ervis Kuçi raporton për BalkanWeb se maturantët po tentojnë të hyjnë brenda DAR Fier pasi kërkojnë një përgjigje nga drejtoresha.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb