Albania

Vdekja e Diegos, në të njëjtën ditë me politikanin që admironte: Por a ishte ai një komunist?

Bota u trondit dje nga lajmi se futbollisti legjendar argjentinas Diego Armando Maradona ka ndërruar jetë.

Zemra e tij pushoi së rrahuri në të njëjtën ditë me përvjetorin e katërt të vdekjes së mikut të tij të madh, ish-Presidentit kuban Fidel Castro.

Maradona u trajtua në mënyrë të përsëritur në Kubë për varësi nga droga dhe ai e konsideronte Castron si babanë e tij të dytë.

“Unë nuk jam një komunist, por një besnik, deri në vdekjen time,” tha Maradona në atë kohë.

Diego kishte një marrëdhënie kaq intime me Castron, saqë tatuazhoi figurën e tij në pjesën e poshtme të këmbës së majtë.

Argjentinasi e mësoi lajmin e vdekjes së Kastros në 2016 në Zagreb, ku ndiqte finalen e Kupës Davis midis Kroacisë dhe Argjentinës.

“Ata më thirrën herët në mëngjes nga Buenos Aires dhe më dhanë lajmin që më tronditi. Ai ishte një njeri i madh,” tha Maradona në atë kohë.

Football news:

Pep Guardiola: Tuchel is an exceptional coach. I am sure he will succeed with Chelsea
Flick's future in Bayern is in doubt. He has a difficult relationship with Salihamidzic
Mikhailovich's autobiography - 🔥 Was friends with a criminal boss, rushed to the Inter locker room to deal with Ibra, defeated leukemia
Chelsea's chances of signing Alaba have increased since Tuchel's arrival. Real Madrid is also Interested in the player
Solskjaer about Greenwood: We're talking about the syndrome of the second season. I have always believed that 99% of the effort is 100% of the failure
Oscar: Salah at Chelsea was unstoppable in training, but on the pitch he was timid. Not enough confidence
Koeman on Barca's debts: We helped the club by lowering salaries. This situation is not only here - everyone is suffering because of the coronavirus