Albania

VENDIMI: Ekzekutoi ish-kunatën me pushkë, gjykata lë në arrest shtëpie Agron Tanushin

Gjykata lë në arrest shtëpie Agron Tanushin i cili akuzohet për vrasjen e ish- kunatës me pushkë.

31-vjeçari ekzekutoi me dy plumba pushke ish-kunatën e tij Jetmira Hasani në sy të fëmijës së mitur dhe u largua nga vendngjarja.

Policia pas një operacioni të gjatë mundi ta arrestonte në Lushnjë ku në moment i është sekuestruar edhe arma me të cilën kreun krimin.

Në momentin e arrestimit, Tanushi ka pranuar krimin duke deklaruar se e ka kryer atë për shkak të konflikteve familjare. Ngjarja ndodhi në Bathore në banesën ku autori dhe viktima jetonin së bashku në kate të ndryshme.

34-vjeçarja Jetmira Hasani ishte divorcuar nga vëllai i autorit prej 4 vitesh dhe vazhdonte të jetonte në shtëpinë e tij.(TemA)

Football news:

For public Masturbation, midfielder anjera El-Melali was sentenced to 18 months in prison on probation
We continue to collect the best team in history. Now the right-wing defenders of the
Ryan Giggs: It may be 15-20 years before the Manchester United title
Galaxy fired head coach Skelotto
Gattuso about 1:0 Sociedad: match depended, decide whether Napoli the task of advancing to the playoffs the Europa League more than half
The fall of the Portuguese, whom Cristiano put above himself. From Chelsea and Mercedes in 16-to viewing in Kuban and term for drugs
Juve are in talks with the sacked Sarri to terminate their contract. The coach received 5.5 million euros a year