Albania

VIDEO| Bekim Saliu: Pasi mashtrimet blu u përmbyllën me “kryeministrin shqiptar”, tash pason cikli i gënjështrave jeshile

Sonte në një intervistë ekskluzive për emisionin “Target” nga Emad Mehmeti në Almakos, ka folur Sekretari i Përgjithshëm i “Alternativa”, Bekim Saliu. Me të do bashkëbisedojmë për reformat të cilat ndodhën në “Alternativa”, si funksionin koalicioni me Aleancën për Shqiptarët, si dhe për zgjedhjet lokale.

“Cikli i mashtrimeve blu u përmbull me genjeshten e madhe për “kryeministër shqiptar” dhe tani po shfaqet një koncept i gjelbërt i mashtrimeve të reja. Epizod i ri i mashtrimeve jeshile. Si përfundim mashtrimi është konstant ndërsa ngjyrat ndryshohen, që e bëjnë mashtrimin identitetin kryesor të BDI-së. Është për të ardhur keq që gjaku i kuq i dëshmorëve po përfundon në ngjyrë të gjelbër. Sidoqoftë, bota nuk përfundon aty. Ka parti shqiptare që ende e marrin seriozisht shqiptarin tonë dhe nuk sillen me fyerje ndaj kauzës shqiptare në Maqedoninë e Veriut”, – ka deklaruar Saliu për Almakos.

Football news:

Manchester United believe that Pogba is unlikely to extend his contract. Therefore, they are ready to let him go to PSG
Ramos will miss the French Super Cup due to a muscle injury to his leg
Roberto Carlos on Messi: He really needed the America's Cup - a title, a trophy. I am happy for my friend and colleague
Former Man City and Monaco striker Jovetic has moved to Hertha
Allegri on Real Madrid's Interest: I thank Perez, but I chose Juve because of my love for the club
Koeman likes Bayern defender Hernandez. Barcelona considers the transfer impossible
Former Liverpool defender Sako has moved to Montpellier