Albania

VIDEO: Dalin pamjet e aksidentit të djeshëm në Yzberishit, me shpejtësi marramendëse në bulevard, motori futet mes dy makinave

Video e aksidentit që i mori jetën ‘Xubit’ të Yzberishtit është bërë publike nga ‘JOQ’. ]Fatmir Avdillari teksa po udhëtonte me motor u përplas fillimisht me një mjet në korsinë e mesit që po merrte kthesën, e më pas me një makinë qe kishte ndaluar, po ashtu per të marrë kthesën.

Ditën e sotme është arrestuar drejtuesja e mjetit, Ankela Mulleti, 39 vjeçe pasi akuzohet si përgjegjëse për aksidentit ku vdiq Fatmir Avdillari. .

“Xubi i Yzberishtit” ka qenë një personazh i njohur për institucionet ligjzbatuese në vend, madje ishte subjekt i OFL-së. Fatmir Avdillari, është i njohur si një ndër anëtarët e bandës së Yzberishtit në vitet ’97-’98, ku bashkëanëtarë kanë qenë edhe dy vëllezërit e tij, Nazmiu dhe Iliri, ky i fundit i cili identifikohet si “kapoja”.

o.j/dita

Football news:

Under is Interesting for Leipzig, Bayer and Eintracht. Roma estimates the winger at 15 million euros
Vladimir Petkovic: Switzerland will play in front of 30,000 Turkish fans. We will try to turn this to our advantage
Sociedad forward Isak is Interesting for Real Madrid and Man City. The transfer is estimated at 70 million euros
Bale to Italy: We understand that Wales are an outsider, but we will give our all on the field as always
Glick after 1:1 with Spain: For Poland, the Euro is just beginning
Muller-Gozensu after 4-2 with Portugal: No wonder you only ran for 60 minutes. You are playing in Italy
Spain will be in the play-offs, I'm sure. Alba about the Euro