Albania

VIDEO/ Gafa në autostradë e shoferit “më të keq” në botë

Edhe pse e thjeshtë në shikim të parë, ngasja në autostradë ngatërron shumë shoferë. Sepse ja ç’ndodhi me një Nissan Navara, “perla” e të cilit, shoferit, u regjistrua nga kamerat.

Në shikim të parë, gjithçka është normale: një Nissan Navara me një rimorkio kthehet në autostradën hungareze M25 në kryqëzimin me autostradën M3 afër Helyszín. Shoferi normalisht po afrohet, pritet të “kapë” korsinë, të përshpejtojë dhe të vazhdojë ecjen në autostradë

Dhe pastaj një manovër tronditëse: shoferi i Navarrs-s ngadalësohet, mendon se po kthehet në një rrugë me trafik në të dy drejtimet, jep një sinjal kthesë të majtë dhe përpiqet të “kapë” korsinë imagjinare të djathtë të rrugës kryesore, në të vërtetë korsinë e majtë të autostradës.

Për fat të mirë, në atë moment, ai u gjend në rrugën e vetëm një makine, shoferi i së cilës tregoi aftësi të lakmueshme dhe uli ndjeshëm pasojat e përplasjes.

Duke kuptuar se nuk kishte kohë për të frenuar ose hapësirë ​​për të shmangur Navarra-n, ai drejtoi makinën e tij midis kamionçinës dhe rimorkios, duke lehtësuar ndjeshëm ndikimin dhe pasojat.

Football news:

Hans-Dieter flick: I Hope Alaba will sign a contract with Bayern. Our club is one of the best in the world
Diego Maradona: Messi gave Barca everything, brought them to the top. He was not treated the way he deserved
Federico Chiesa: I hope to leave my mark in Juve. We will achieve great results
The Coach Of Benfica: I don't want us to look like the current Barcelona, it has nothing
Guardiola on returning to Barca: I'm happy at Manchester City. I hope to stay here
Fabinho will not play with West ham due to injury
Ronald Koeman: Maradona was the best in his time. Now the best Messi