Albania

VIDEO INTERVISTË| A do të kemi orë policore dhe karantinë?! Tregon Venko Filipçe ekskluzivisht për “Target”

Pas situatës së rënduar me koronavirusin në vendin tonë dhe në fillim të sezonit të tretë të emisionit “Target” nga Emad Mehmeti në Almakos, intervistën e parë zgjodhëm ta bëjmë pikërisht me Ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe, për të biseduar me gjerësisht rreth kësaj pandemie që po tronditë jo vetëm RMV-në, por edhe botën.

◾ A do të kemi sërish orë policore dhe karantinë?
◾ Pas rritjes së rasteve pozitive a do të mbyllen çerdhet dhe shkollat?
◾ Sa janë të sakta testet e Covid19?
◾ Pse në kafene dhe restorante nuk barten maska, ndërsa rrugëve po?!
◾ A krijojnë edhe mjekët konfuzion te njerëzit me deklaratat e paunifikuara për koronën?
◾ Kur do të del vaksina e çka do të bëjë RMV për ta siguruar atë?
◾ Sa është e gatshme Ministria e Shëndetësisë të përballojë këtë krizë?

Për këto dhe shumë të tjera flet ekskluzivisht për emisionin “Target” në #Almakos, Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Shikojeni intervistën e plotë më poshtë:

Football news:

Real started with Alaves: stupid hand Nacho and wild pass Courtois-again defeat
20 shells of times of the Second world war found on the basis of the Roma
Zidane Ob 1:2 with Alaves: the Start of the match is the worst for Real Madrid in the season. We lack stability
A clear penalty! Oh, my God. Ramos and Carvajal on the fall of Hazard in the match with Alaves
Ex-referee Andujar Oliver: Marcelo was pulled by the hair, it was necessary to put an 11-meter shot. There was no penalty on Hazard
Favre Pro 1:2 with Cologne: They were sitting in defence and Borussia were in too much of a hurry. There were few chances
Real Madrid conceded after a mistake by Courtois on a pass. Forward Alaves scored in an empty net