Albania

VIDEO: Meta e nis ditën me shëtitje nga liqeni, por bën dy shkelje. Ironia e Veliajt: Presidenti po shijon punët e Bashkisë së Tiranës që i saboton rregullisht

Presidenti Ilir Meta e ka nisur ditën e sotme me ecje nga zona e Liqenit.

Ai ka postuar një video ku shihet duke ecur me ish-kreun e SHISH, Bahri Shaqiri, tani këshilltar i tij.

Nuk ka vonuar reagimi i kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i cili ka ironizuar duke deklaruar se Presidenti po shijon punët e Bashkisë së Tiranës që i saboton rregullisht.

“Kënaqësi që Presidenti po shijon punët e Bashkisë së Tiranës që i saboton rregullisht. Dhe Liqeni qe zaptuar, por sot është histori suksesi! Njësoj si Astiri e zgjatimi i Lanës. Punë, jo Dhunë”, shkruan kryebashkiaku Veliaj.

Ka edhe dy shkelje në video.

E para presidenti dhe shoqëruesi janë pa maska dhe as policia e rendit as ajo bashkiake nuk veprojnë me ta ashtu si veprojnë me qytetarët e tjerë që ndalohen dhe gjobiten.

E dyta po ecin në korsinë e dedikuar për biçikletat.

o.j/dita

Football news:

The stadium is where I am-a YouTube show where the legends of Liverpool and Arsenal taught children to do football tricks
Jovic has recovered from the coronavirus and can play against Sevilla on Saturday
Paredes on Messi at PSG: I Hope so. Welcome Leo with open arms
Trent on the best match of his career: 3-0 with Manchester City in the Champions League. In these games, you can't even communicate with your partners
Pele wrote an appeal to Maradona: I love you, Diego. We have been compared all our lives, but you are incomparable
Until the 65th minute, Manchester United were very good. And then Tuchel used a favorite technique of Solskjaer (DSLR) against him
I would sell Messi in the summer. Economically, it was desirable. Acting President of Barca Tusquets on the crisis