Albania

VIDEO: Pacientët me COVID presin në autoambulanca, njëri prej tyre humbet durimin, zbret dhe futet vetë në Sanatorium. Infermierët e nxjerrin prapë jashtë

Kaotike paraqitet panorama në spitalin “Shefqet Ndroqi”, me mungesë shtretërish dhe fluks pacientësh.

Një i prekur me Covid-19 e dëshmon më së miri këtë. Teksa ishte në ambulancë, ai vendosi të heqë tubin e oksigjenimit dhe të hyjë vetë në ambientet spitalore.

Por, sikundër shihet nga pamjet e A2, i sëmuri nuk gjeti një shtrat të lirë.

Pas disa minutash, personeli mjekësor e pozicionoi sërish në autoambulancë.

Familjarët e pacientëve thonë se qëndrimi disa orësh në ambulancë është kthyer tashmë në normalitet.

j.l./ dita

Football news:

Manchester United defender Tuanzebe was subjected to racist abuse after the defeat to Sheffield United
Barca's acting president refuses to buy the player
Atletico defender Perez could move to Cadiz. He's on loan in Granada
Rio Ferdinand: Manchester United were gloomy and at times lifeless against Sheffield Wednesday. Instability is not something that wins the Premier League
The rotor is signed goalkeeper Khabarovsk SKA Obukhov. He has 7 games to zero in the season of the FNL
Koeman about 2:1 with Rayo: It was possible to put a few penalties in the 1st half. Having VAR, we were not given any
Jose Mourinho: I paid for bad behavior: I watched matches on TV and gave huge fines. It doesn't work that way with other coaches