Albania

VIDEO: Panik në SHBA, babai vritet para syve të të birit gjatë ndeshjes së futbollit

Një person i armatosur vrau një baba dhe plagosi djalin e tij shtatë vjeç pas të shtënave që ndodhën në Jacksonville, SHBA, gjatë fundjavës.

Ai hapi zjarr pranë një parku ku po luhej një ndeshje futbolli ndërsa të pranishmit në vendin e ngjarjes u përballën me pamjet e rënda.

Ata ia mbathën vrapit për të shpëtuar kokën siç duket në pamjet e shpërndara në rrjetet sociale.

Ekipet e të rinjve ishin rreshtuar për të luajtur kur papritur u dëgjuan të shtëna me armë që bënë që fëmijët dhe familjet e tyre të shtrihen përtokë e të vrapojnë në panik.

Policia po kërkon vrasësin e dyshuar të një babai 27-vjeçar, i cili nuk u pa në pamjet tronditëse.

Football news:

Klopp on the Premier League calendar: No matter what I say, it won't help. Waste of time
Barcelona paid tribute to Maradona with a minute of silence before training
Benzema does not train in the General group and works indvidiualno
Did you see the shape you wanted to draw? Victory twice tried to support Dzyuba with graphics in the sky, the first attempt was forbidden by the dispatcher
Aspilicueta on the match against Tottenham: Chelsea always want to be the no 1 club in London
Tebas on Messi: I Want to see Leo in La Liga as well as Mourinho, Pep, Klopp, Ronaldo
Farewell to Maradona in Argentina: there were only relatives, buried next to their parents