Albania

VIDEO/ Punimet në rrugën Delvinë-Kardhiq, Rama: Së shpejti nis edhe hapja e tunelit të shumë e shumë vite ëndërruar dhe premtuar

Kryeministri Edi Rama ka publikuar videon nga ecuria e punimeve që po kryhen në rrugën Delvinë-Kardhiq, të cilat po vijojnë me ritme të larta.

Rama shkruan se shumë shpejt do të nisë dhe hapja e tunelit që është ëndërruar e premtuar për shumë vite.

“Sot në aksin e ri Delvinë – Kardhiq👍

Së shpejti nis edhe hapja e tunelit të shumë e shumë vite ëndërruar dhe shumë e shumë herë në vite premtuar🤩

#GurGurbëhetMur🇦🇱”, shkruan Rama që ka publikuar dhe videon e më poshtme. (TemA)

Sot në aksin e ri Delvinë – Kardhiq👍 Së shpejti nis edhe hapja e tunelit të shumë e shumë vite ëndërruar dhe shumë e shumë herë në vite premtuar🤩#GurGurbëhetMur🇦🇱

Publiée par Edi Rama sur Lundi 13 juillet 2020

Football news:

Bayern have scored 36 goals for the season in the Champions League. This is their record
Mueller came in 3rd place for goals scored in the knockout stages of the Champions League. Only Messi and Ronaldo have more
Messi beat Raul to 4th place in the Champions League
Barcelona conceded 4 goals per half in the Champions League for the first time in history
Messi is playing the 23rd match in the 1/4 final of the Champions League. This is a tournament record
Muller has scored 5 goals for Barcelona in 5 Champions League matches
Muller is playing his 113th match in the Champions League. This is a record among Germans