Albania

Vijojnë shifrat e larta në Itali, 17 të vdekur dhe 1766 raste të reja nga COVID-19

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë në Itali, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 17 viktima nga koronavirusi. Ndërkohë deri tani totali i vdekjeve që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 35.835.

Sakaq, autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1766 raste të reja pozitiv duke shkuar numri i të prekurve nga koronavirusi në një total prej 309.870 persona.

Gjithashtu pati edhe 724 të shëruar, për një total prej 224.417 raste pacientësh.

Përsa i përket Rajonit të Lombardisë, gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 5 viktima dhe 216 raste të reja pozitive. Kujtojmë se Lombardia ka qenë dhe vijon të jetë një nga zonat më të prekura në Itali.

h.b/dita

Football news:

Hames will miss the Premier League match with Southampton
Goetze scored two goals in his first two games for PSV
Real Madrid are paying the price for a stupid sale to Ronaldo. No one to score. Calderon on the club's problems
Ozil posted a GIF of himself at work in the office: Forward, Arsenal
The Slovenian youth team wants to expel the tyrant coach: he is Against warm-UPS, forbids sleeping on planes and celebrating goals
Ozil on the rapid match: I'll support Arsenal at the TV. I bet on a 4-1 win
Alexey Miranchuk: It's nice to be Back in the game. We continue to work 🤙 🏻