Albania

Ylli i Real Madrid vendos ku ta përfundojë karrierën

Kroos ka vendosur ku ta përfundojë karrierën.

Kroos dëshiron t’i varë atletet te Real Madridi.

Për disa vite me radhë, është raportuar se Toni Kroos mund të largohet këtë vit apo atë vit nga Real Madridi.
Por, mesfushori gjerman, e ka pranuar se kurrë nuk ka folur me ndonjë klub tjetër dhe se dëshira e tij është t’i varë atletet me fanellën e Los Blancos.

“Kurrë nuk kam folur me ndonjë klub tjetër, sepse jam i lumtur që luaj në Real Madrid dhe dua të vazhdoj të luaj në Real Madrid. Ideja ime është ta përfundoj karrierën këtu”, u shpreh ai.

Por, para se t’i varë atletet, Kroos do edhe më shumë trofe.

“Gjithmonë dua të fitoj. Do të më pëlqente ta fitoj edhe njëherë Ligën e Kampionëve”.

Football news:

Vasco da Gama sports Director: Balotelli will be like Maradona for us
Real Madrid won't buy Mbappe in the summer of 2021 due to the crisis (Le Parisien)
Ibra scores in 39, Buffon drags in 42, Ronaldo has no plans to finish. Is football really getting old?
Ziyech about who inspires him: Eden Hazard. A world class player
Jermain Defoe: Kane and Son are the best link in the world right now
He was a gentle giant, always happy. Redknapp - about PAP Buba Diop
Bayern will play Atletico without Lewandowski, Neuer, Tolisso and Goretzky. They did not fly with the team to Spain