Albania

Ylli i St. Paulit me Kosovën ëndërron Kampionatin Evropian dhe Gjermaninë në grup

Mbrojtësi Leart Paçarada, vite më radhë është pjesë e kombëtares së Kosovës. Kosova është lejuar që të marrë pjesë në turnetë e UEFA-s dhe FIFA-s që nga viti 2016.

Vendi i tretë në grupin kualifikues të Kampionatit Evropian nuk ishte i mjaftueshëm, por triumfi në grupin e Ligës së Kombeve i dha mundësi tjetër për kualifikim. Nëse Kosova fiton ndeshjen gjysmëfinale të play-off-it kundër Maqedonisë së Veriut më 8 tetor dhe kundër fituesit të sfidës Gjeorgji-Bjellorusia më 12 nëntor, ylli i St. Paulit Paçarada do të jetë në Kampionatin Evropian.

Futbollisti (19 ndeshje ndërkombëtare, një gol), tha: “Po, keni të drejtë. Jam në gjendje shumë të mirë për të qenë në ndeshjet kualifikuese. Mund të bëhet edhe më mirë. Nëse Rumania gjithashtu kualifikohet, Kosova do të bashkohet me Gjermaninë në grupin F”, tha Paçarada për “BIld”.
Atëherë do të realizohej një ëndërr. Paçarada përgjigjet: “Të luash kundër Gjermanisë në Kampionatin Evropian është shumë e madhe”. Learti është djali i portierit të gjeneratës së artë të Prishtinës, Shukriut.  Learti vite me radha ka luajtur me sukses për Sandhausenin dhe ka qenë prej lojtarëve më standardë në Bundesliga II.

Football news:

Godin will terminate his contract with Inter and move to Cagliari (Fabrizio Romano)
Wolverhampton made red and green uniforms to make the 12 Portuguese players at the club feel good. New level of care 🔴 🟢
Jose Mourinho: I have too many players at Tottenham. I don't like it
FIFA allowed players to change the national team if they played one official match other than the world Cup
Tiago is still in Liverpool: he came for a new challenge, and Klopp won't even have to sell anyone
Tiago on moving to Liverpool: I Want to win as many trophies as possible. I will give my heart to the field
Ex-agent of Levandovsky sued the player's company and demands about 9 million euros