Albania

Zbardhet axhenda, ja kur do luhen 2 finalet e Kategorisë së Parë

Zona “play off” për Kategorinë e Parë mbaroi, por janë ende dy finale për t’u luajtur. Dinamo dhe Egnatia do të përballen mes tyre më 22 maj në orën 17:00 në “Elbasan Arena”, për të përcaktuar më të mirën e kampionatit.

Ato janë ngjitur direkt në elitë, e megjithatë kjo sfidë luhet e gjitha për prestigj dhe miliona. FSHF-ja akordon 30 milionë lekë të vjetër për fituesen. Një tjetër duel i rëndësishëm është ai mes të dytave të Grupit A dhe B.

Zyrtarisht do të jetë Burreli dhe Tomori, që do të diskutojnë mes tyre më 26 maj ekipin që do të ketë ende shpresa për t’u ngjitur në një kategori më lart. Stadiumi nuk është përcaktuar ende, por janë dy variante: Tirana ose Durrësi.

Football news:

Smertin recalls Euro 2004: he almost fought in the joints, defended against the young Cristiano and understood the excitement of the Bridge
Gareth Southgate: We shouldn't be football snobs. In matches with top teams, diversity is important
Leonid Slutsky: I am still sure that the Finnish national team is the outsider of our group. They were very lucky against Denmark
I'm not a racist! Arnautovic apologized for insulting the players of the national team of North Macedonia
Gary Lineker: Mbappe is a world-class star, he will replace Ronaldo, but not Messi. Leo does things that others are not capable of
The Spanish fan has been going to the matches of the national team since 1979. He came to the Euro with the famous drum (he could have lost it during the lockdown)
Ronaldo removed the sponsored Coca-Cola at a press conference. Cristiano is strongly against sugar - does not even advertise it