Albania

Zbulohet misteri i jahtit të braktisur në Shëngjin, shoqërohet një francez

Një francez është shoqëruar në komisariatin e Lezhës si i dyshuar për jahtin që u gjet javën e kaluar i braktisur në det të hapur në Shëngjin.

Mësohet se indicia që ka çuar në shoqërimin e francezit dhe implikimi i tij në këtë çështje është një dokument i gjetur brenda jahtit.

Jahti ishte me flamur slloven dhe shtetasi francez ka pranuar se është i tij, ndërsa ka deklaruar se ka ndaluar për të takuar disa miq, por ka patur probleme me karburantin.

Ndërkohë, ka dyshime paraprake se ky jaht mund të jetë vjedhur dhe më pas autori apo autorët e kanë lënë pranë zonës së Patokut në Kurbin.

Football news:

Bilyaletdinov about the Champions League: Loco can leave the group. Unmotivated Bayern can be beaten in the 6th round
Zlatan Ibrahimovic: I Thought about retiring, but I wanted to change the mentality of Milan
Vasco da Gama sports Director: Balotelli will be like Maradona for us
Real Madrid won't buy Mbappe in the summer of 2021 due to the crisis (Le Parisien)
Ibra scores in 39, Buffon drags in 42, Ronaldo has no plans to finish. Is football really getting old?
Ziyech about who inspires him: Eden Hazard. A world class player
Jermain Defoe: Kane and Son are the best link in the world right now