Albania

Zidane publikon listën e lojtarëve të ftuar për Liverpoolin, shumë mungesa te ‘Los Blancos’

Liverpooli e pret Real Madridin në ndeshjen kthyese të çerekfinales në Ligën e Kampionëve.

Mbretërit shënuan fitore të rëndësishme në ndeshjen e parë në shtëpi, me rezultat 3-1 dhe duan të kalojnë në gjysmëfinale të garës më të madhe evropiane për klube.

Dueli i dytë zhvillohet në ‘Anfield’”, derisa trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka publikuar listën e futbollistëve  të ftuarve, e në të cilën vërehen mungesat e shumë lojtarëve të rëndësishëm në të gjitha repartet.

Sergio Ramos, Lucas Vazquez, Dani Carvajal, Raphael Varane dhe Eden Hazard, mungojnë në ndeshjen e kthimit shkaku i lëndimeve.

Në këtë listë janë përfshirë edhe emra të rinj nga Zidane si Marvin, Arribas dhe Chust.

Ndeshja e parë i takoi Real Madridit me rezultat 3-1, derisa Los Blancos udhëton drejt Anfieldit për mos tu mposhtur. 

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude