Albania

Zjarr në fabrikën më të madhe të prodhimit të vaksinave të koronavirusit

Një vatër zjarri ka përfshirë fabrikën më të madhe të prodhimit të vaksinave në Indi, e cila aktualisht është duke prodhuar vaksinat antiCovid të kompanisë AstraZeneca.

Flakët shkatërruan një pjesë të madhe të fabrikës dhe lanë pas 5 viktima, por zyrtarët më të lartë të saj bënë me dije se nuk do të ndikojë në prodhimin e vaksinës së shumëpritur kundër koronavirusit.

Videot dhe fotot nga vendngjarja tregojnë vatrën e madhe të zjarrit që përfshiu katet e larta të godinës së “Serum Institut” që ndodhet në Pune të Indisë.

Sipas zyrtarëve të shtetit Maharashtra, shkak i zjarrit mendohet të ketë qenë një shkëndije elektrike, por ndërkohë hetimet po vijojnë.

“Serum Institut” ka licencën për të zhvilluar vaksinën e prodhuar nga Universiteti i Oksfordit dhe AstraZeneca dhe gjithashtu po planifikonte të fillonte grumbullimin e deri në 50 milion doza në muaj të një kandidati vaksine të zhvilluar nga Novavax Inc.

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7