Bosnia and Herzegovina

Bayern u osmini finala, Real siguran protiv Intera, Atalanta srušila Liverpool

Odigrano je preostalih šest duela četvrtog kola grupne faze Lige prvaka nakon čega smo dobili još jednog učesnika osmine finala, a to je branilac titule, minhenski Bayern.

Bavarci, iako su imali problema sa sastavljanjem tima, lako su slavili protiv Salzburga rezultatom 3:1.

U finišu prvog dijela Robert Lewandowski je doveo domaćina u vodstvo, da bi po otvaranju nastavka Maximilian Wober postigao autogol. Sve je riješio trećim golom za domaće Leroy Sane u 68. minuti. Utješni gol za goste postigao je Mergim Berisha u 73. minuti susreta.

Veliki derbi na Meazzi odigrali su Inter i Real Madrid, a gost je tu upisao trijumf rezultatom 2:0 i tako napravio veliki korak ka plasmanu u osminu finala.

Već u sedmoj minuti dosuđen je penal za goste, a siguran realizator bio je Eden Hazard. Veliku glupost je u 33. minuti napravio Arturo Vidal i tako ostavio svoj tim u teškoj situaciji.

Čileanac je protestirao zbog nedosuđenog penala, a zatim dobio i žuti karton. No, Vidal je nastavio sa protestima, pa mu je Anthony Taylor pokazao i drugi žuti karton. Do kraja su Madriđani i riješili pitanje pobjednika, pošto je autogol u 59. minuti postigao Achraf Hakimi.

Za iznenađenje se pobrinula Atalanta koja je rezultatom 2:0 slavila na gostovanju Liverpoolu na Anfieldu i tako je situacija u ovoj grupi vrlo komplikovana.

Bergamezi su pitanje pobjednika riješili u svega četiri minute, od 60. do 64., pošto su golove postigli Josip Iličić i Ruben Gosens. U istoj ovoj grupi Ajax je rezultatom 3:1 slavio protiv Midtjyllanda.

Veliko iznenađenje vidjeli smo i u Madridu gdje je Atletico, uprkos silnim napadima tokom cijelog meča, odigrao samo 0:0 sa Lokomotivom iz Moskve. Porto je na gostovanju protiv Marseillea slavio rezultatom 2:0 i tako gotovo pa osigurao osminu finala Lige prvaka.

Liga prvaka, četvrto kolo:

Grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa D

(Vijesti.ba / SCsport)

Juve director: Ronaldo's charisma and character help us. We believe in Pirlo, there are no specific expectations
Ødegaard is close to the rent in Sociedad. Ajax are also Interested in the Real Madrid midfielder
Ronaldo is being unnecessarily criticized. His partners, including Morata, are even worse. Ex-Inter player about the match with Juve
Koeman on Leonardo's words about Messi: When asked if I am Interested in Neymar or Mbappe, I would also say yes
The Pope met with Spezia and congratulated them on their victory over Roma: You won 4:2. In Argentina, we dance the tango, and this is music 2/4
The coach of the Mexican Tigres lit a cigarette during the game. He was suspended for one match