Bosnia and Herzegovina

Čilić ušao u četvrtfinale Roland Garrosa, čeka ga Del Potro

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale Roland Garrosa nakon što je u ponedjeljak u osmini finala svladao Talijana Fabija Fogninija sa 6-4, 6-1, 3-6, 6-7 (4), 6-3.

U prva dva seta Čilić je igrao odlično i činilo se da bi mogao dobiti meč u tri seta. No, stvari su se promijenile i susret je završio nakon pet setova, odnosno 3 sata i 41 minute igre.

Čilić je odlično krenuo u meč i s ranim "breakom" poveo je 3-0. No, Fognini je uspio uzvratiti, ali to nije uzdrmalo Čilića, koji je kod vodstva 5-4 po drugi puta oduzeo servis protivniku i tako dobio set.

Hrvatski tenisač je u drugom setu "pomeo" Talijana sa 6-1. Treba reći da se u tom setu Fognini žalio na ozljedu te je dobio medicinsku pomoć.

I kad je izgledalo da će Čilić zaključiti meč u tri seta, Fognini je neočekivano s dva "breaka" uspio smanjiti na 1-2 u setovima. Talijan je s odličnom igrom nastavio i u četvrtom setu, ali unatoč tome Čilić je kod vodstva 5-4 na servis protivnika imao meč-loptu. Nažalost, nije ju iskoristio, a Fognini je u tie-breaku poravnao na 2-2 u setovima.

U odlučujućem setu Čilić se je uspio pribrati, te je s dva "breaka" drugu godinu zaredom izborio četvrtfinale u Parizu. Bio je ovo četvrti međusobni dvoboj Čilića i Fogninija, a hrvatski tenisač vodi s 3-1 u pobjedama. Talijan je slavio u njihovu prvom dvoboju u Monte Carlu 2009. godine, a Čilić je dobio susrete u Umagu i Pekingu dvije godine kasnije.

Čilića u četvrtfinalu čeka Argentinac Juan Martin Del Potro, koji je izbacio Amerikanca Johna Isnera sa 6-4, 6-4, 6-4. Del Potro protiv Čilića vodi s 10-2 u pobjedama. Na zemlji su igrali tri puta i uvijek je slavio Argentinac. Jedine pobjede Čilić je ostvario 2010. na  Australian Openu i 2011. u Torontu.

Pep Guardiola: Second place in the Premier League is more important than winning English cups
The 1966 world champion Jack Charlton has died at the age of 85
Smart ticket sales in Poland: roommates sit next to each other, social stations are created automatically, and attendance increases by 20%
A gay player from the Premier League wrote an anonymous letter published in The Sun: I hope that one day I will be able to confess. I feel trapped
Zinedine Zidane: what Courtois does in every game is phenomenal
Tottenham fans will launch a plane with a Levi banner-on the way out at the game with Arsenal
Zinedine Zidane: I would like VAR not to be used