Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Engleska na krilima sjajnog Rashforda savladala Vels i zakazala duel sa Senegalom

Engleska je u posljednjem meču grupe B savladala Vels sa 0:3 i tako se plasirala u narednu fazu, gdje je čeka reprezentacija Senegala.

Prvu šansu na utakmici imao Marcus Rashford je za Englesku, dobro je pucao, ali mu je golman Velsa obranio.

Harry Maguire je pucao glavom nakon slobodnog udarca, ali nije to bilo dovoljno precizno. Lopta je otišla nekoliko metara desno od gola.

Engleska je bolja, ali od svega nije imala ništa konkretno. Najprije je pucao Foden pokraj gola, a onda je Rashford probao škaricama, ali nije bio precizan.

Otvaranje drugog poluvremena donosi pravu rapsodiju Engleske.

Imala je Engleska u 50. minuti utakmice slobodan udarac. Zalet je uzeo sjajni Marcus Rashford koji je preciznim udarcem uhvatio golmana Velsa na krivoj nozi i to je bilo 0:1.

Tek što su izveli loptu sa centra igrači Velsa su pogriješili, loptu je oduzeo sjajni Rashford ona je došla do Harry Kane, koji je asistirao Phillu Fodenu koji je loptu pospremio u praznu mrežu za 0:2.

Marcus Rashford je napravio sjajan solo prodor i šutirao unutar šesnaesterca, te je uspio matirati golmana Velsa. Engleska je sjajno igrala u drugom poluvremenu.

Drugi gol Rashforda će ući i u historiju jer je to stoti gol Engleske na Svjetskim prvenstvima.

Stones je imao veliku priliku u drugoj minuti sudijske nadoknade, ali je sa nekoliko metara prebacio loptu preko gola.